kolmapäev, 20. oktoober 2010

Rebaste ristimine

Täna õhtupoolikul toimus lõpuks kauaoodatud sündmus - rebaste ristimine. Meie rebased - Janno, Artur ja Ilver - olid ju mitu päeva ärevil, et mis toimuma hakkab. Toimus aga see, et kõigepealt anti rebastele ka rebase välimus ja seejärel tuli hakata täitma mitmesuguseid ülesandeid. Näiteks joonistada rebase pilt pliiatsit hammaste vahel hoides, kirjeldada rebase omadusi ja iseloomu ning näidat ette, kuidas rebane midagi teeb. Iga edukalt sooritatud ülesanne tõi kaasa võimaluse endale auhind loosida.
Ülesandega mitte hakkama saamine oleks kaasa toonud lisaülesande. Õnneks näitasid meie selleaastased rebased, et nad on tublid, targad ja osavad. Rebased olid isegi nii agarad, et nõudsid endale veel ülesandeid juurde. Lõpuks andsid rebasepoisid pidulikult Rebaste Vande ja kuulutati ametlikult meie rühma liikmeteks.
Pärast istusime kõik koos rühmatoas, sõime Ilveri ja Alari küpsetatud kõrvitsamoosi saiakesi ning vahetasime muljeid ja kogemusi varasematest rebaste ristimistest.

neljapäev, 14. oktoober 2010

Egerti kõrvitsad ehk kõrvitsamoos kõrvitsapannkookidega

Kevadel pani Egert potti kasvama 3 kõrvitsaseemet. Üks neist ei idanenud , aga kaks pistsid peagi ninad mullast välja. Egert hoolitses usinalt nende eest iga päev ja taimed kasvasid jõudsalt. Suvevaheajale minnes usaldas ta taimede eest hoolitsemise kasvatajale. Kasvataja istutas need oma aeda kompostihunnikusse, kus ühe taime panid kohe nahka teod, aga teisele kasvas sügiseks külge kaks kõrvitsat. Ühe kaaluks oli 12 kg ja teine koguni 17 kg.
Et saada teada, kas nad ka hästi maitsevad, tegime täna kõrvitsatoite. Menüüs olid kõrvitsapannkoogid kõrvitsamoosiga. Esmalt valmis Ilveri, Janno, Janeki ja Nikolai abiga mitu purgitäit moosi. Seejärel tegid Jaanus ja Alar valmis kõrvitsapannkookide taigna ja küpsetasid ülimaitsvad pannkoogid. Moosi ja pannkooke sai nii palju, et jätkus jagamiseks teistele õpilastele ja ka õpetajatele. Maitses kõigile.
Nii mõnigi pani ka endale potti kõrvitsaseemne kasvama. Saaki sealt küll loota pole, aga huvitav on vaadata, kuidas enda mulda pandud seemnest taim kasvama hakkab.
Kel huvi retseptide vastu, siis blogi vasakpoolses tulbas hakkab tänasest olema retseptikogu, kus kirjas meie poolt läbi proovitud retseptid.

teisipäev, 5. oktoober 2010

Kes koorub munast?

Tänapäeval mõeldakse näitlikuks õppevahendiks välja igasuguseid asju. Nii näiteks jälgisime juba eelmisest nädalast kuidas munast kooruvad parditibu ja väike madu. Olgu siinkohal öeldud, et tegu polnud siiski mitte elus loomadega, kes koorusid vaid mänguasjadega. Esmalt tuli munad panna üleni vette ja jätta sooja kohta seisma. Vähehaaval hakkasid munad pragunema. Iga päevaga üha rohkem, kuni lõpuks ilmus välja pardipoeg ja mõni päev hiljem ka väike madu.
Tegelikult haub pardiema pesas oma mune 26 päeva ja näiteks nastik muneb munad sooja ja niiskesse kohta, kus need kooruvad 5-8 nädala pärast.

Nii koorus parditibu .....
.... ja nii väike madu.